Evlilikte Eşler Arası Saygı

Evlilikte Eşler Arası Saygı

28.11.2018

Evlilikte eşler arasındaki en önemli unsurlardan biri de saygıdır. Saygı, karşısındaki kişinin haklarını ve isteklerini göz önünde tutmayı, önem ve değer vermeyi gerektirir.

Eşler arasındaki saygı, mutlu ve sağlıklı bir evliliğin en temel unsurlarındandır. Eşler farklı özellikler, fikirler ve isteklere sahip olsalar dahi birlikteliklerini sorunsuz bir şekilde sürdürmeleri için birbirlerine karşı saygı duymaları gerekir. Eşinizin düşüncelerini en az kendi düşünceleriniz kadar önemsediğinizi ona gösterdiğinizde iletişiminizde sağlıklı bir şekilde devam edecektir. Karşılıklı sevgi, saygı ve anlayış mutlu bir evlilik sürdürmeniz ve huzurlu bir aile yaşantısı için olmazsa olmazlardır. 

Evliliğinizde anlaşamadığınız durumlar yada konularda karşılıklı empati yaparak onun ne düşündüğünü ve ne hissettiğini probleminizi çözmeniz ve kolay bir şekilde anlaşmanıza yardımcı olur.

Evliliğinizdeki problemlerle başa çıkamadıgınız durumlarda psikolojik destek almaktan çekinmeyin. Kurtarılabilir bir evliliği, sonlandırmak bir çözüm değildir.